radecoRadeco to jedna z rodzimych marek specjalizujących się w produkcji akcesoriów przeznaczonych do instalacji grzewczej, dostępnych na polskim rynku; została powołana do życia przez powstałe w 1991 roku przedsiębiorstwo ALPLAST. Ponad dwadzieścia lat w branży umożliwiło marce doskonałe zaznajomienie się z wymaganiami klientów, najwyższymi standardami, a także błyskawiczną reakcję na nadchodzące trendy w designie oraz opatentowanie nowych technologii. Przez ten, dość długi, czas Radeco zyskało również wielkie zaufanie swoich odbiorców, które cały czas pielęgnuje, dbając o ich komfort i jakość obsługi.


W ofercie producenta znajdą Państwo naprawdę zadowalającą ilość klasycznych grzejników łazienkowych, a także ogrom modeli bardziej wyszukanych – z serii Design; w odrębnej kategorii umiejscowione zostały natomiast grzejniki ekonomiczne, oszczędzające energię i wydajne. Każdy z nich dostępny jest w szerokiej gamie kolorów RAL, a także własnej palecie barw strukturalnych marki. Grzejniki, produkowane przez Radeco, wykonywane są z rozmaitych materiałów – od tych najbardziej podstawowych, jak stal, również: szkło, kamień, wiklina, czy płytki ceramiczne.


Tym, którzy mogą poszczycić się bujną wyobraźnią, Radeco proponuje zaś wykonanie grzejnika na zamówienie – na podstawie indywidualnego projektu klienta.


Oprócz grzejników, w ofercie marki znajduje się też bogaty wybór wszelkich potrzebnych akcesoriów: grzałki, wieszaki, suszarki, zawory, przyłącza elastyczne, oraz rury dymowe.

grzejnik dekoracyjny radeco tuboGrzejnik Tubo to model, który bez jakichkolwiek problemów wkomponuje się praktycznie wszędzie. Elegancki wygląd umożliwi mu instalację w salonach czy sypialniach, stosunkowo nieduża szerokość pozwoli na zamontowanie go na wąskich ścianach, a obecność dyskretnych, ale jakże praktycznych wieszaków – sprawi, że Tubo doskonale sprawdzi się w łazience, do wieszania ręczników i płaszczy kąpielowych, oraz w przedpokoju, jako praktyczny i estetyczny wieszak na kurtki.

Budowa grzejnika Tubo

Model Tubo składa się z czterech, masywnych profili grzewczych, ułożonych pionowo, z których dwa środkowe nieco przesunięte są do góry; ten zabieg sprawia, że grzejnik nabrał lekkości (dając efekt lewitowania) oraz subtelności. Wyżej już wspomniana cecha, jaką jest nieduża szerokość, umożliwia wpasowanie go tam, gdzie inne modele nigdy by się nie zmieściły. Wieszaki umieszczone są zaś w dwóch rzędach, po dwa na jednym profilu. Same z siebie nie rzucają się w oczy, będąc jednocześnie niezwykle praktyczne.

Czytaj więcej: Tubo

grzejnik dekoracyjny radeco torgetGrzejnik Torget to model pochodzący z linii Radeco Design; grzejniki z tej serii charakteryzują się bardziej oryginalnym, niecodziennym i wyszukanym wzornictwem, a w przypadku tych, które wydają się stosunkowo proste, cały urok i styl zamknięty został w detalach i mniej oczywistych rozwiązaniach.

Budowa modelu Torget

Grzejnik Torget należy właśnie do tej bardziej minimalistycznej grupy; sam producent nazywa go jednak „niezwykle wyrazistym” i nie ma w tym żadnego kłamstwa. Model jest stosunkowo płaski, nie „narzuca się” więc w pomieszczeniu; tym, co przyciąga do niego wzrok są za to pionowe profile grzewcze – ułożone dość blisko siebie, tworzą więc wrażenie zwartej płaszczyzny, o przekroju prostokątnym.

Czytaj więcej: Torget

grzejnik dekoracyjny radeco decorDla tych najbardziej odważnych, ceniących sobie luksus i elegancję z odrobiną przepychu, stworzono grzejnik Decor. Dlaczego? Model z pozoru zbudowany jest tak, jak większość pionowych grzejników rurowych, ozdobiono go jednak dodatkowymi elementami – od frontu zamontowano na nim sześć (trzy na dole i trzy u góry) łukowato wygiętych, dekoracyjnych rurek, które sprawiają, że Decor przyciąga wzrok i staje się modelem bardzo oryginalnym. Ozdobi więc zarówno łazienkę, jak i salon oraz inne pomieszczenia w mieszkaniu.

Czytaj więcej: Decor

grzejnik dekoracyjny radeco centurionFanom klasycznych, prostych i estetycznych drabinek łazienkowych bez wahania polecić możemy model Centurion. Ma najbardziej funkcjonalną budowę, jaką można sobie wyobrazić – umożliwiającą wykorzystywanie go jako wieszaka lub suszarki na ręczniki; jednocześnie, Centurion jest na tyle elegancki, że zadowoli właściciela nie tylko praktyczną, ale i przyjemną dla oka konstrukcją.

Czytaj więcej: Centurion

grzejnik dekoracyjny radeco algoJeśli są Państwo zwolennikami nietypowych, oryginalnych i dekoracyjnych rozwiązań w każdym aspekcie urządzania wnętrza, grzejnik Algo może „wstrzelić” się w Wasze oczekiwania. To jeden z bardziej intrygujących modeli polskiej marki Radeco, pochodzący z kolekcji Radeco Design (w skład której wchodzą modele najbardziej stylowe i gustowne). Nowatorski wygląd złagodzony i wypośrodkowany został dzięki zachowaniu tylko jednego elementu ozdobnego, na którym można skupić wzrok.

Czytaj więcej: Algo