A+ A A-

Grzejniki dekoracyjne i ozdobne

Coraz częściej zdarza się że grzejnik staje się czymś więcej niż tylko funkcjonalnym elementem którego zadaniem jest ogrzanie pomieszczenia. Grzejnik w obecnych czasach staje się elementem wystroju wnętrza, częścią jego wyposażenia, której zadaniem jest nie tylko ogrzewać ale też dekorować pomieszczenia.

W związku z rosnącym popytem na grzejniki ozdobne, większość liczących się producentów grzejników i armatury przyłączeniowej wprowadza do swojej oferty serie produktów dekoracyjnych. Są to zazwyczaj produkty wysokiej klasy, w których położono duży nacisk zarówno na wygląd grzejnika jak i jego funkcjonalność i wydajność.

Grzejniki do pokoju

Grzejniki dekoracyjne najczęściej są montowane w pokojach i salonach, gdzie spędzamy najwięcej czasu i grzejnik może cieszyć nas swoim pięknem i ciepłem. Wśród pokojowych grzejników dekoracyjnych istnieje ogromna różnorodność form i kształtów. Mamy tu do dyspozycji eleganckie grzejniki kolumnowe takie jak grzejnik Tesi włoskiej firmy Irsap, płaskie grzejniki ze stalowym ekranem malowanym na dowolny kolor (np. grzejnik Wall firmy Radeco), grzejniki z eleganckich płaskich profili takie jak grzejnik Piano – firmy Irsap, a także wiele innych rozwiązań.

Grzejniki do przedpokoju

Ze względu na swoją funkcjonalność grzejniki z serii Design (ozdobne) często doskonale sprawują się w przedpokojach i holach. Grzejniki te cechują się wbudowanymi wieszakami czy półkami na których możemy powiesić i wysuszyć lub ogrzać kurtkę, płaszcz czy chociaż czapki i rękawiczki.
Ciekawym rozwiązaniem grzejnika przeznaczonego do przedpokoju są grzejniki z wbudowanym lustrem. Przykładem takiego rozwiązania może być np. grzejnik Intra polskiej firmy Terma.

Grzejniki do łazienki

Klasyczna, biała łazienkowa drabinka z okrągłych profili często przestaje już spełniać wszystkie oczekiwania klientów. Grzejnik w łazience staje się też elementem dekoracyjnym i funkcjonalną częścią wyposażenia łazienki na której można suszyć lub po prostu odwiesić ręcznik czy szlafrok.
Dekoracyjne grzejniki łazienkowe mogą być wykonywane w kolorach z palety kolorów RAL lub kolorach specjalnych oferowanych przez poszczególnych producentów.

Skontaktuj się z nami

captcha